Assassin’s Creed Odyssey Oyun İncelemesi

08.05.2021

Assassin’s Creed Odyssey Hakkında

Assassin’s Creed serisinin son versiyonu olan Assassin’s Creed Odyssey; Antik Yunan dönemini ve Yunan mitolojisini kapsayan senaryosuyla beğeni toplayabilecek standartlara sahip olan bir yapım olarak kendini gösteriyor. Serinin diğer oyunlarıyla kıyaslanabilecek tipte bir yapım olarak kendini gösteriyor. Karakterin dövüş teknikleri de bu oyunda farklı bir yapıda dizayn edilmiş olması oyuncuları fazlasıyla meraklandıran bir detay olarak görülebiliyor. Önceki oyunlarından daha kapsamlı ve daha geniş bir haritaya sahip olan Assassin’s Creed Odyssey; aksiyon ve macera oyunlarına ilgi duyan kesimin fazlasıyla dikkatini çekecek bir yapım olarak da adlandırılabiliyor.

Assassin’s Creed Odyssey adlı oyun içerisinde avcı, savaşçı ya da suikastçı yeteneklerine dayalı olan yetenek ağaçlarından herhangi birini seçerek; oyuna başlamak mümkün oluyor. Seçilecek olan yetenekleri oyun ilerledikçe geliştirebilmek ve daha iyi dövüş becerisine sahip olmak mümkün hale gelebiliyor. Ancak dövüş sahneleri esnasında ideal zamanlamaları bularak; komboları gerçekleştirmek durumunda da rakipleri ekarte edebilmek mümkün olabiliyor.

Assassin’s Creed Odyssey oyununda karakterin yetenekleri kadar senaryo da fazlasıyla ilgi çekebiliyor. Karakterin etrafında gelişen ikiyüzlü oyunlar ve entrikalar; bu oyunun bambaşka bir boyuta taşınmasında da etkili olabiliyor. Aynı zamanda da karakterin karar vermesine dayalı olarak gelişecek olan olaylar da görevden göreve değişkenlik gösterebilen unsurlar olarak ifade edilebiliyor.

Assassin’s Creed Odyssey Olumsuz Tarafları

Oyunu memnun etmeyen tek noktası olarak ise düşmanların da karakterin seviye atlaması ile beraber giderek zorlaşması olarak söylenebilmektedir. Gelişme amacı güderek; düşmanları sonraya bırakmak gibi bir durum oyun içerisinde mevcut bir gelişme olarak gözlemlenebilmektedir. Oyuna başlayacak olan kişilerin sivil öldürme konusunda da dikkatli olması gerekmektedir. Çok fazla sivil ölümünün gerçekleşmesi durumunda ödül avcıları devreye girerek; karakterin peşine düşebiliyor. Ödül avcılarının sayısının üçten fazla olması halinde karakterin kaçışını sağlamak imkansıza yakın bir hale gelebiliyor. Ödül avcılarının da kendilerine has özelliklerinin olmasından ötürü de heyecan dolu dakikaların yaşanması durumu da gözlemlenebilecek bir durum olarak da ortaya çıkıyor.

Dilerseniz en ucuz oyun satışını kendine prensip edinmiş sitemizden satın alabilirsiz.Assassin’s Creed Odyssey Satın Al

Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: Windows 7 SP1, Windows 8.1, Windows 10 (64bit versions only)
İşlemci: AMD FX 6300 @ 3.8 GHz, Ryzen 3 – 1200, Intel Core i5 2400 @ 3.1 GHz
Bellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: AMD Radeon R9 285, NVIDIA GeForce GTX 660 (2GB VRAM with Shader Model 5.0)
DirectX: Sürüm 11
Depolama: 46+ GB kullanılabilir alan

Önerilen Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: Windows 7 SP1, Windows 8.1, Windows 10 (64bit versions only)
İşlemci: AMD FX-8350 @ 4.0 GHz, Ryzen 5 – 1400, Intel Core i7-3770 @ 3.5 GHz or better
Bellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: AMD Radeon R9 290, NVIDIA GeForce GTX 970 (4GB VRAM with Shader Model 5.0)
Depolama: 46+ GB kullanılabilir alan